English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

برگزاری جشنواره ها، فرصتی برای پاسخگویی به دغدغه های انسانی و اخلاقی است

برگزاری جشنواره ها، فرصتی برای پاسخگویی به دغدغه های انسانی و اخلاقی است
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: برگزاری جشنواره ها، فرصتی است تا هنرمندان به دغدغه های انسانی و اخلاقی در قالب تولید آثار هنری بپردازند.

علیرضا تابش در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی با اشاره به اینکه سینمای ایران یکی از میراث های بزرگ انقلاب اسلامی ایران است، افزود: هنرمندان عرصه سینما با زبان تصویر و دانش و تخصص، چهره متفاوت ایرانی اسلامی در طی ۴ دهه گذشته که روزها و سال های پرتلاطم و سختی را گذرانده ، به تصویر کشیدند.
وی معرفی زوایای پیچیده فرهنگ ایرانی به جهانیان و مخصوصا دنیای غرب را با زبان فیلم بسیار موثر دانست و گفت: تولید فیلم کوتاه به عنوان یک جریان پیشرو و گسترده در سال های اخیر باعث شده تا هویت بومی و فرهنگی و خلاقانه در کشور ایران برای جهانیان نمایان شود.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی اظهار داشت : ۱۴ سال پیش مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این باور که وجود مقدس امام رضا(ع) یک پناهگاه برای ایرانیان و شیعیان است به فکر برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری از خوشنویسی تا سینما ، تئاتر، موسیقی و نواهای مذهبی افتادند که این حرکت در نوع خود بینظیر بود.

تابش با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره های رضوی، گفت: نمایش فیلم های کوتاه و مستند در شهرهایی با پیشینه تاریخی مانند یزد، اتفاقات خوبی را در عرصه تولید محتوای تصویری و فرهنگی هنری رقم خواهد زد.

وی همچنین با اشاره به استقبال خوب مردمی از فیلم های منتخب جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی، افزود: این حضور به معنای اتفاقات خوب در حوزه تاثیرگذاری فیلم های کوتاه است که باید از آن حمایت جدی شود.

۳۰ آبان ۱۳۹۷ ۲۲:۰۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.