English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

در حاشیه سومین روز اکران فیلم های منتخب جشنواره فیلم رضوی ؛ گفتگوی اختصاصی با نماینده بنیاد بین المللی امام رضا (ع)

در حاشیه سومین روز اکران فیلم های منتخب جشنواره فیلم رضوی ؛ گفتگوی اختصاصی با نماینده بنیاد بین المللی امام رضا (ع)
سیدجواد رفائی گفت: از سال آینده جشنواره امام رضا (ع) وارد مرحله و سبک جدیدی می شود.

نماینده بنیاد بین المللی امام رضا (ع) با بیان اینکه سال آینده جشنواره امام رضا (ع) وارد مرحله و سبک جدیدی می شود، افزود: احتمال ادغام جشنواره ها برای سال های آینده وجود دارد و ‌این موضوع در کارگروه تخصصی با حضور معاونان تخصصی وزارت ارشاد و مدیرکل ارشاد استان ها مطرح خواهد شد.


سیدجواد رفائی از برگزاری جشنواره ها بصورت دوسالانه خبر داد و گفت: هنرمندان باید برای خلق آثار جدید یکسال فرصت داشته باشند و سال بعد، آثار خود را به نمایش بگذارند.


وی اظهار داشت: یکی از فعالیت های بنیاد امام رضا (ع) در سالهای اخیر، برگزاری جشنواره های رضوی بوده است که در مدیریت جدید نیز توجه به متخصصان و اهالی فن برای ترویج سیره و روش علی بن موسی الرضا (ع) در ابعاد علمی، فرهنگی و هنری در اولویت برنامه هاست.


نماینده بنیاد بین المللی امام رضا (ع) با بیان اینکه استان هایی که تمایل میزبانی از جشنواره های رضوی را دارند، باید یک سری امکانات را برای برگزاری جشنواره در سطح بسیار بالا انجام دهند، گفت: کمک مسئولان استانی از طرف ارگان های مختلف یکی از پارامترهای بنیاد بین المللی امام رضا (ع) برای اعطای امتیاز میزبانی است.


رفائی در ادامه گفتگو به استقبال خوب مخاطبان از اکران فیلم های منتخب جشنواره رضوی اشاره کرد و افزود: مشاهده محل اکران فیلم ها و گزارش های دبیر تخصصی جشنواره، نشان از حرکت بسیار خوبی است که امیدواریم تاثیرگذاری زیادی بین مردم هم داشته باشد.


وی افزود: برگزاری چنین جشنواره هایی می‌تواند برای هنرمندان و دانشجویان رشته فیلم سازی موثر باشد و بدون شک فرصت مناسبی برای ارتباط و تعامل بیشتر هنرمندان است.


نماینده بنیاد بین المللی امام رضا (ع) اظهار داشت: یکی از موارد تاثیر گذار در جشنواره ها، حضور آثار هنرمندان و فیلمسازان درجه یک کشور است که هنرمندان جوان می‌توانند برای فراگیری شیوه های فیلم برداری و موضوع پردازی، بهترین بهره را ببرند.


سیدجواد رفائی تصریح کرد: سخنرانی تنها راهکار تبلیغ فرهنگ رضوی نیست، بلکه ترویج این فرهنگ در دنیای امروز که عصر رسانه هاست، با بهره گیری و حمایت از تولید فیلم های مستند و داستانی یکی از بهترین روش هاست.

۲۹ آبان ۱۳۹۷ ۲۲:۳۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.